7 kroków do szczęścia bez powodu, czyli jak być prawdziwie szczęśliwą 

projekt szczęście

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak być szczęśliwą niezależnie od okoliczności? Czy czułaś kiedyś ten stan wewnętrznej harmonii, który po prostu jest, bez konkretnego powodu? Zrozumienie, czym jest prawdziwe szczęście i jak je osiągnąć, może być zaskakująco proste. W tym artykule odkryjemy wspólnie 7 kroków do osiągnięcia prawdziwego szczęścia. Dowiesz się, jak być szczęśliwą bez zewnętrznych powodów – po prostu być.

Jak nauczyć się być szczęśliwą? Wprowadź nowe pozytywne nawyki

Tak, dokładnie. Bycia szczęśliwą można się nauczyć. Czym jest to szczęście bez powodu? To konkretny, mierzalny stan fizjologiczny charakteryzujący się określoną aktywnością mózgu, rytmem serca i chemią organizmu. Wiadomo, nie stanie się to od razu.  

Z pomocą moich 7 kroków do szczęścia możesz stopniowo wprowadzać pozytywne zmiany i nawyki do swojego życia. Zrób to, a z czasem sama zauważysz, jak bardzo zmieni się jego jakość. Jeżeli czujesz, że chcesz być szczęśliwa, zacznij tę podróż ze mną!

droga do szczęścia

Moja droga do szczęścia 

Dzisiaj mogę świadomie powiedzieć, że moje szczęście jest wewnątrz mnie, ale doskonale pamiętam czas, kiedy tak nie było. Kiedy więc wszystko uległo zmianie? Był to moment, w którym wzięłam pełną odpowiedzialność za moje szczęście i zdecydowałam się podjąć 7 kroków do szczęścia. Wyruszyłam w podróż w głąb siebie ku spełnieniu. I odnalazłam je. Odkryłam ideę szczęścia bez powodu, które jest we mnie, nie jest zależne od zewnętrznych okoliczności. 

Wierzę w moc każdego człowieka do zmiany, dlatego zostałam trenerem The Happy for No Reason, by wnosić światło w życie innych kobiet. To był mój moment, w którym dowiedziałam się, co zrobić, by być szczęśliwą bez powodu. Chcę pokazać Ci, jak uniezależnić swoje szczęście od czynników zewnętrznych i jak Ty możesz być szczęśliwa bez powodu.

Jak zbudować dom szczęścia bez powodu – 7 kroków do szczęścia

Kork 1. Fundament

Krok 1. Fundament – weź odpowiedzialność za swoje szczęście

Jestem pewna, że wiele razy zastanawiałaś się, jak być szczęśliwą. Ale czy myślałaś kiedyś, co jest potrzebne, żeby zbudować prawdziwe, głębokie szczęście? Wyobraź sobie, że jesteś architektem i budujesz dom. Dom, który będzie Ci służył przez lata i który przetrwa wszystkie burze. Da Ci schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Co zrobisz najpierw? Zadbasz o mocny fundament, prawda? Bez niego dom może runąć pod wpływem pierwszej większej burzy. 

Podobnie jest ze szczęściem. Potrzebujesz porządnego fundamentu, solidnej podstawy, na której zbudujesz swoje szczęście. Zostań architektką i kreatorką we własnej głowie i przejmij kontrolę nad swoim życiem, a nauczysz się nakłaniać swój umysł do radości i wybierania tego, co Cię rozszerza.

To naturalne, że nie zawsze jesteśmy w stanie to zauważyć, ale często podświadomie same kierujemy nasze myśli na negatywną drogę. Kluczem do zbudowania solidnego fundamentu dla Twojego szczęścia jest nauczenie się akceptowania swojej przeszłości. W tym pierwszym z 7 kroków do szczęścia kluczowe jest to, aby podjąć decyzję, że szczęście jest Twoim wyborem, bez względu na to, co dzieje się w Twoim życiu. 

Czy jesteś gotowa, aby zacząć budować swój dom szczęścia? Pamiętaj, że jestem tu, aby Ci pomóc w każdym kroku tej podróży. 

Krok 2. Filar umysłu

Krok 2. Filar umysłu – nie wierz we wszystko, co myślisz

Filar umysłu to drugi z 7 kroków szczęścia. W tym filarze odnajdziesz spokój w sobie. To właśnie tutaj zaczyna się największa zmiana. Zatrzymaj się na chwilę. Spójrz na Twoje myśli – czy one Cię kurczą, czy może rozszerzają? Czy zdajesz sobie sprawę, ile tak naprawdę masz myśli w ciągu dnia? Średnio ok. 60 000 dziennie. Ale wiesz, co jest najpiękniejsze? Nie musisz w nie wszystkie wierzyć.

Pamiętaj, że to Ty jesteś architektką swoich myśli. To Ty decydujesz, jakie myśli goszczą w Twojej głowie. To od Ciebie zależy, czy przeważają te pozytywne, czy może te negatywne.

Niestety, nasz umysł z natury nie jest zaprogramowany do odczuwania większego szczęścia. Musimy mu w tym pomóc. W Projekcie Szczęście będziemy pracować nad budową nowych pozytywnych ścieżek neuronowych w Twoim mózgu. Krok po kroku pokażę Ci, jak wyciszyć Twojego wewnętrznego krytyka, jak podawać swoje myśli w wątpliwość, jak je wyciszać, a wszystko po to, byś zobaczyła, jak być szczęśliwą. 

Zobaczysz, jak rośnie Twój wewnętrzny poziom szczęścia i poczucie własnej wartości. Pamiętaj, że wiara w siebie i miłość do siebie są fundamentem na drodze do szczęścia bez powodu. Zacznij od akceptacji siebie, a poczujesz, jak z każdym kolejnym krokiem  rośnie miłość do samej siebie. 

Krok 3. Filar serca

Krok 3. Filar serca – pozwól miłości się prowadzić 

Czy masz otwarte serce? Czy żyjesz z wdzięcznością, otwartością, szczęściem i miłością? Te pytania są także częścią naszej drogi składającej się z 7 kroków do szczęścia. Odkryj moc nawyku Wdzięczności, która jest magnesem dla szczęścia, miłości i obfitości.

Pozwól swojemu sercu się otworzyć na miłość do siebie i innych. Wiem, że nie zawsze łatwo jest wybaczyć samej sobie i tym, którzy zrobili nam krzywdę. To trudna sztuka, ale kluczowa dla naszego rozwoju i wyzwolenia. Zobaczysz, że pokochasz siebie jeszcze bardziej i zaprosisz miłość do swojego życia.

Wyobraź sobie, że uraza, którą nosisz w sobie, to chmura, która zasłania Twoje wewnętrzne słońce. Uważam, że słońce jest piękne, i nie chciałabym, aby zostało zasłonięte przez chmury. Dlatego w tym trzecim z 7 kroków do szczęścia chciałabym Ci pokazać, jak nauczyć się przebaczać i odpuszczać urazę. Także sobie samej, bo często nosimy żal i urazę właśnie do siebie. Przebaczenie to największy dar, jaki możesz podarować samej sobie, aby przestać kurczyć swoje serce. 

Projekt Szczęście to też piękne medytacje, które dla Ciebie przygotowałam. Pozwól, aby miłość Cię poprowadziła. Pielęgnuj w sobie wewnętrzne dziecko, pielęgnuj tę najpiękniejszą relację z samą sobą, aby dać sobie wszystko, czego potrzebujesz. Zaufaj, że otwarte serce, pełne wdzięczności, przyciąga obfitość, bo dziękując za to, co już posiadasz, przyciągasz tego jeszcze więcej do swojego serca.

Krok 4. Filar ciała

Krok 4. Filar ciała – zadbaj o swoje ciało

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jak silnie powiązane są nasze umysł i ciało? Dobre ścieżki neuronowe mózgu nie tylko wpływają na myśli i uczucia, ale mają również bezpośredni wpływ na ciało – i odwrotnie. Jesteśmy szczęśliwe, kiedy dbamy zarówno o swój umysł, jak i ciało. 

Myśl o swoim ciele jako o pojeździe, którym podróżujesz przez to cudowne życie. To ważne, abyś dbała o nie z troską i wdzięcznością, tak by mogło być w dobrej kondycji i służyć Ci jak najdłużej. Odżywiaj je właściwie, dostarczaj mu energię, zadbaj o biochemię swojego własnego organizmu. 

Czy kiedykolwiek próbowałaś jogi? Regularna praktyka jogi Kundalini pomaga zredukować stres, który wpływa destrukcyjnie na nasze ciało. Kundalini, jak ciepły, łagodny dotyk, wpływa pozytywnie na regulację Twojego układu hormonalnego, podnosi odporność oraz detoksykuje Twój organizm.

Medytacja to kolejny cudowny sposób na dbanie o swoje ciało i umysł. W tym filarze pragnę Cię nauczyć pięknej mantry RA MA DA S, która działa jak kojąca melodia, umożliwiająca odnalezienie wewnętrznego spokoju i harmonii.

Krok 5. Filar duszy

Krok 5. Filar duszy – czy wiesz, że jesteś CUD-em?

Albert Einstein, jeden z najważniejszych umysłów naszych czasów, powiedział kiedyś, że są tylko dwa sposoby na przeżycie życia. Jeden to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Drugi to żyć tak, jakby wszystko nim było. Chciałabym, żebyś na chwilę zatrzymała się i zastanowiła – jaki jest Twój sposób na przeżycie życia? Po której stronie jesteś? Czy wierzysz, że sama jesteś cudem? 

Filar duszy, kolejny z 7 kroków do szczęścia, łączy nas z tym niezwykłym cudem istnienia, z Absolutem, z naszą własną, głęboko zakorzenioną duchowością. Da Ci zaufanie i umożliwi kierowanie się swoim wewnętrznym głosem intuicji. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy ufasz swojej intuicji? Ile razy pozwoliłaś jej prowadzić siebie, zaufałaś swojemu wewnętrznemu głosowi? 

W tym kroku poznajesz 3 kolejne nawyki, jak czuć, a nie myśleć, i jak otworzyć się na moc zaufania i prowadzenia. Pamiętaj, że nie musisz wszystkiego robić sama, możesz prosić o wsparcie i oddawać swoje troski „Górze”.

Krok 6. Dach – żyj zainspirowana celem

Dom bez dachu nie daje pełnego schronienia. Jak czułabyś się w takim miejscu podczas burzy, kiedy deszcz spadałby na Ciebie bez przeszkód? Dach to właśnie ten element, który sprawia, że nasz dom – nasze życie – jest pełny, kompleksowy. To kolejny z 7 kroków do budowania swojego szczęścia bez powodu.  

Kiedy zbudujesz ten dach i poznasz 3 kolejne nawyki dla szczęścia i spełnienia, spojrzysz na swoją pracę, życie z zupełnie nowej perspektywy. Odkryj życie zainspirowane poczuciem celu. Niech wybory, które podejmiesz, będą w zgodzie z Tobą i wartościami, które wyznajesz.  

Krok 7. Ogród

Krok 7. Ogród – zadbaj o swoje relacje

Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie przepiękny, klimatyczny dom otoczony zaniedbanym ogrodem. Jakie emocje towarzyszą Ci, gdy widzisz to w swojej wyobraźni? Twoje relacje z innymi ludźmi są niczym ten ogród otaczający Twój wewnętrzny dom szczęścia. 

Otwarcie się na innych i większe współodczuwanie to nowe nawyki, dzięki którym zadbasz o swoje relacje. Nauczysz się też rozróżniać, którzy ludzie i relacje są dla Ciebie dobre, a które niekoniecznie – kurczą Twoje serce. Spojrzysz teraz na swoje relacje z nowej perspektywy. Jakie one są? Jaką rolę w nich odgrywasz? Pomyśl, od kogo ze swojego otoczenia Ty możesz czerpać dobrą energię, a komu dać coś od siebie. Nauczysz się wnosić szczęście w życie innych.

Co to jest Projekt Szczęście?

Jak być szczęśliwym

7 kroków do szczęścia, kurs online, platforma rozwojowa, a może zupełnie nowy styl życia. 

W 2021 roku spełniłam jedno ze swoich marzeń – ukończyłam kurs nauczycielski Kundalini Yogi, certyfikowany przez Kundalini Research Institute. To był przełomowy moment, który zainspirował mnie do zostania trenerem The Happy for No Reason i stworzenia Projektu Szczęście. To jest mój sposób na dzielenie się z Tobą i innymi radością, którą nazywam „szczęściem bez powodu”.

W ramach wspólnej podróży z Projektem Szczęście wprowadzimy do Twojego życia nowe pozytywne nawyki. To otworzy dla nas drogę do budowania pozytywnych ścieżek neuronowych, które pomogą Ci odczuwać większe szczęście i żyć pełnią życia. Czy jesteś gotowa, by nauczyć się, jak być szczęśliwą i wnosić szczęście w życie innych?

Podczas mojego kursu poznasz tajniki pielęgnowania zdrowych relacji. Dowiesz się, jak ochronić siebie przed negatywną energią. Pokażę Ci fundamenty budowania relacji. Nauczę Cię zasad komunikacji bez przemocy, które pozwolą Ci czuć się wysłuchaną i zrozumianą. Ponadto podzielę się z Tobą wybranymi medytacjami Kundalini Yogi, które pomogą Ci uspokoić umysł i wprowadzić równowagę. Te narzędzia będą ogromnym wsparciem w procesie budowania pozytywnych nawyków dla większego szczęścia.

Projekt Szczęście jest dla Ciebie, jeżeli:

  • Czujesz, że nie jesteś w pełni szczęśliwa.
  • Nie doceniasz pełni swojego ja.
  • Masz zamknięte serce i nie czujesz siebie.
  • Odczuwasz wewnętrzną pustkę i brak spełnienia.
  • Brakuje Ci równowagi i wewnętrznego spokoju.
  • Czujesz napięcie i lęk o jutro.
  • Uciekasz od siebie… uzależniając się od uczucia ulgi, którą dają Ci czynniki zewnętrzne – zakupy, tabletki…
  • Masz trudności z pełnym akceptowaniem i kochaniem siebie.
  • Walczysz z ciągłym natłokiem myśli.
  • Brakuje Ci energii i mocy do działania.

Jeśli jesteś gotowa na podróż w głąb siebie, ku spełnieniu i ciszy, która już w Tobie istnieje, zapraszam Cię do Projektu Szczęście. Sama podniosłam swój poziom szczęścia z 51% na 93%, dlatego wierzę w Ciebie, bo kiedyś sama uwierzyłam w siebie. 

Razem zacznijmy tę podróż od sprawdzenia, gdzie jesteś teraz – wypełnij kwestionariusz szczęścia, aby zmierzyć swój wewnętrzny poziom radości. Potem wystarczy powiedzieć: „Chcę być szczęśliwa” i kliknąć DOŁĄCZ DO NAS, DO LUDZI, KTÓRZY SĄ SZCZĘŚLIWI BEZ POWODU!

Zostań architektem swojego szczęścia i wyrusz ze mną w podróż w głąb siebie.

Z serca,

Ana

Jestem Ana ❤️

Jestem Ana ❤️

Moje motto życiowe brzmi: Słońce jest piękne. Od kilku lat pomagam kobietom podnieść ich wewnętrzny poziom szczęścia, odbudować zaufanie do siebie i świata. Prowadzę zajęcia  yogi kundalini i jogi nidry czyli jogi świadomego śnienia. Organizuję warsztaty i prowadzę indywidualne konsultacje 1/1 oraz sesje uwalniania emocji jako certyfikowany praktykant  Kodu Emocji wg. Nelsona.  Jestem autorką bestsellerowego kursu online – Projekt Szczęście, który stworzyłam jako trener The Happy for no Reason Programm by Marci Schimoff.  Czy wiesz, że dzięki niemu podniosłam swój wewnętrzny poziom szczęścia z 51% na 93%. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej: PROJEKT SZCZĘŚCIE. Razem możemy zbudować solidne fundamenty dla Twojego szczęśliwego życia. 

Zapraszam Cię na moje kanały: